Arkadaşınızın sanatçı olduğunu hayal edip onunla bir röportaj yapınız.

Arkadaşınızın sanatçı olduğunu hayal edip onunla bir röportaj yapınız.

 

Röportör: sanatla ilgilenmeye ne zaman başladınız ve sanata olan eğiliminizi nasıl fark ettiniz?

Cevap: sanat ile olan alakamın tam olarak ne zaman başladığını bilmiyorum ama hep severdim, güzel olanı bu yüzden bunun için kesin bir tarih veremesem de çocukluğumda olduğunu söyleyebilirim.

İlk resmimi 16 yaşında yaptım o zamana kadar resim konusunda oldukça başarısız bir insan olduğumu düşünürdüm ve çizgileriler hiç ilgilenmezdim.

 

Röportör: çizgilerle yakın olmadan nasıl resim yaptınız peki?

Cevap: biliyorum bu farklı bir yöntem ama benim resmim boyadan ibaret.  Sadece renklerle sanatımı icra ediyorum renkler şekilleri doğalı ve yapayı kendiliğinden ortaya çıkarıyor. Eserlerimde hiç bir zaman keskin bir su ilet görememeniz bu yüzden sanırım.

 

Röportör:  resimlerinizi yaparken bir akım başlatacağınızı hiç düşünmüş müydünüz?

Cevap: hayır tabi ki düşünmedim. Hatta bunun beğenilebilen bir şey olmadığını düşünürdüm. Sonrasında ailemin desteği ile kendime resim alanında bide eğitim yolu belirledim.  Şuan geldiğim noktada içimden gelen rengi tuvale yansıttığım için mutlu olduğumu söyleyebilirim.

 

Röportör: peki hiç başka meslek düşünmediniz mi?

Cevap:  aslında ressam olmayı da düşünmemiştim ama oldu işte  ( gülüyor). Çok ayrık oluyor ama ben çiftçi olmak istiyordum aslında yani boyalarla doğanın içinde olmasaydım doğanın işçisi olmayı tercih edecektim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER