Arkadaşlarınız ile yaz mevsiminde kamp yapmak üzere deniz kıyısına gittiğinizi düşünün. Kamp çadırınızı hangi özelliklere sahip bir yere kurardınız?

Arkadaşlarınız ile yaz mevsiminde kamp yapmak üzere deniz kıyısına gittiğinizi düşünün. Kamp çadırınızı hangi özelliklere sahip bir yere kurardınız? Neden?

 

Yaz mevsiminde kamp yapmaya dayalı bir girişim içerisinde olmanız halinde genel olarak deniz kenarı bölgelere yönelmeniz söz konusu olabilmektedir. Akdeniz ikliminin baş gösterdiği Ege ya da Akdeniz kıyılarının yanı sıra Marmara Denizi’nin etrafı da kamp kurmak için en ideal seçenekler olarak adlandırılabilecektir. Kamp çadırı kurmak adına da etrafta olan imkanları değerlendirmek adına da yeterli olan bir tercihte olarak da görülebilecektir. Bu sayede de oldukça başarılı bir kamp zamanı geçirmek mümkün olabilecektir.

 

Kampa dayalı girişimleri bulunacak olan kişilerin doğal güzellikler bakımından da ideal bir evrede yer alan noktalara yönelmeleri söz konusu olabilmektedir. Denizin yanı sıra yeşil ortamları ile de cazip olarak değerlendirilebilecek boyutta kabul görecek olan konumlarda da tatillerini gerçekleştirebileceklerdir. Böylelikle de kamp yapmanın temel amacı olarak görülecek olan doğayla iç içe olan yaşantıyı da tam anlamıyla faaliyete geçirmiş de olacaklardır.

 

Yeşil alanları bolca içeren konumda yer alan noktalarda kamp yapacak olan kişilerin bitkilerden gıda ve diğer ihtiyaçlardan kaynaklı olarak yararlanmaları durumu söz konusu olabilmektedir. Bu aşamada da kamp içerisinde zaman içerisinde azalacak olan erzak ve eşyaların tedariki yine doğa sayesinde de sağlanarak ne kadar etkin bir kamp sürecinin gerçekleştirildiği konusunda da ideal bir eylem olarak ifade edilebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir