Çevrenizde hangi su kaynakları bulunmaktadır ve bu kaynaklardan hangi alanlarda yararlanılmaktadır?

Çevrenizde hangi su kaynakları bulunmaktadır ve bu kaynaklardan hangi alanlarda yararlanılmaktadır? Yazınız.

Su insanlar ve diğer canlılar için oldukça önemli olmasından ötürü su kaynaklarının yanına yerleşim yerleri kurmaları söz konusu olmaktadır. Sadece tüketilebilir bir materyal olmamakla beraber su kaynakları farklı farklı işlevleri de içerebilecek bir pozisyonda olmasından ötürü insan hayatı için son derecede de önemli bir yapıda bulunmaktadır. Nehir ya da göl gibi su kaynakları bu yüzden insanlar için son derecede de önemli bir boyutta yer almaktadır. Bu aşamada da çevremizde yer alan su kaynaklarından türlü türlü alanlarda da yararlanmak son derecede mümkün olarak da görülen bir durum olarak ifade edilmektedir.

 

Çevrede yer alan su kaynakları içme suyu olarak kullanılabilmektedir. İçme suyu olarak kullanılan su kaynaklarının toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir pozisyonda da yer almaktadır.

Su kaynakları aynı zamanda da günlük yaşamda kullanılmak adına şebeke suyu olarak da insanların hayatlarına dahil edilen bir durumda yer almaktadır. Şebeke suyu ile insanların gündelik hayatlarında her alanda kullanabilecekleri bir kaynak olarak görülerek; temel gereksinimleri giderme namına ne kadar ideal bir sonucu sağladığını da sürekli olarak gösterebilmektedir.

Su kaynakları aynı zamanda da tarım arazileri için de etkili olarak görülmekte olup; su kaynaklarının yanında bulunan bitkilerin sulama sorunu ile karşı karşıya kalmasını da büyük çapta engelleyen bir durum olarak görülmektedir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER