Bir annenin çocuğu için neler yapabileceği ile ilgili düşüncelerinizi paylaşınız.

Bir annenin çocuğu için neler yapabileceği ile ilgili düşüncelerinizi paylaşınız.

Gözlerimizi dünyaya açtığımızda hatta daha dünyaya açmadan tanıdığımız tek canlı annemizdir. Annelik içgüdüsel bir durum olarak değerlendirilir ki öyledir.  Her dişinin içinde annelik içgüdüsü bulunur. Doğurma yeteneğine sahip olan her kadın için bu genellemeyi yapabiliriz anne olsa da olmacada. Anneler çocuğu için neler yapabilir düşüncesi bizi çok geniş bir yelpazeye götürür.

 

Anne çocuğun için ne yapmaz ki?

Anne çocuğu için sigara içmez örneğin karnına düştüğünü öğrendiği andan itibaren ona zarar vermemek için 9 ay boyunca kendine dikkat eder ve evladının sağlığı için düzgün beslenmeye dikkat eder  ( imkânlar dâhilinde)

 

Dokuz ayın sonunda çocuğunu kucağına aldığında doğumun acısını kendi acısını sızısını unutarak evladını doyurur. Anneler hep şunu söyler aman yavruma bir şey olmasın.  Çocuğum üşümesin çocuğum üzülmesin. Çocuğumun kalbi kırılmasın.

Olurda sinirlenir bağırır da terlik falan fırlatırsa size emin olun o gece ağlayarak uyur.

 

Evladı gülsün diye ceEe oynayan hadi bebeğim yapabilirsin diye motive ederek ilk adımını atmasını sağlayan ilkokul gününde öperek ben yanındayım diyen her gün işinden kendinden feragat ederek ödev yaptırmaya çalışan bir canlıdan bahsediyoruz.  Siz büyüdüğünüzde ise bütün zor zamanlarınızda yanınızda olmaya çalışan örneğin babanızın arabasını almak istediğinizde aracı olan, çocuğa kızma diye kendini feda eden bir kadın sizin için neler yapmaz.

Bir anne evladı için dünyada kurar bana göre dünya da yıkar.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER