Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?

Yardım Etmeyi Seviyorum

 

Yardım; insanların hayatını kolaylaştırmak, onların güzel ve doğru olan isteklerini yapmak demektir. Yardım etmek çok güzeldir. İnsanlara yardım etmeyi sevmeliyiz.

İnsan en başta kendi ailesine ve arkadaşlarına yardım etmelidir.Yardım etmeyi severim. Arkadaşlarıma yardım ettiğimde çok mutlu olurum. Onların isteğini yapmak onları mutlu ettiği gibi beni de mutlu etmektedir. Aslında kendime de yardım ettiğimi düşünürüm bu anlarda.

Arkadaşım benden bir şey istediğinde, onun isteğini yapmak için elimden geleni yaparım. Eğer yapamayacağım bir şey isterse üzülürüm. Ben yapamayacaksam, başkası yapabilecekse ona yaptırmak için uğraşırım. Başkasına dahi yaptırırsam kendim yapmış gibi sevinirim.

 

Arkadaşlarım arasında yardımsever olarak tanınmak isterim. Yardımsever olmak çok güzel bir duygudur. İnsan arkadaşlarına, yakınlarına yardım ettiğinde mutlu olmayı başarmalıdır. Kendimiz mutlu olmazsak başkasını mutlu edemeyiz, başkasına yardım etmeyi sevemeyiz. Arkadaşlarımıza yardım ettiğimizde ve onun sevindiğini gördüğümüzde en az onun kadar bizde seviniriz. İnsan arkadaşına yardım ettiğinde sevinemiyorsa duygularını kontrol etmelidir, neden yardım etmeyi sevmiyorum, bir sorun mu var diye.

Bir arkadaşım benim yaptığımdan dolayı seviniyorsa, içim ferahlıyor, dünya daha güzel oluyor. O an aklıma geldikçe mutlu oluyorum. Birinin benim yaptığım nedeniyle mutlu olduğunu düşünmek bana mutluluk veriyor.

İşin sırrı, mutlu olmak istiyorsan mutlu edeceksin. Başkalarına yardım ederek, kendine yardım etmiş ol.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER