Çanakkale Savaşı’nda komutan olduğunuzu ve taarruza geçmeden önce askerlerinize bir konuşma yapacağınızı hayal ediniz.

Çanakkale Savaşı’nda komutan olduğunuzu ve taarruza geçmeden önce askerlerinize bir konuşma yapacağınızı hayal ediniz. Konuşma metninize etkileyici bir hitap ifadesiyle başlamayı unutmayınız. Metninizde “özveri, sorumluluk, bayrak, vatan, bağımsızlık, şehitlik” kelimelerini kullanınız.

Evlatlarım!

Birkaç saat sonra burada vatanımız için toprağımız için verdiğiniz kutlu mücadele de zafere varabilmek için taarruza geçeceğiz. Burada hem komutanınız hem babanız olarak geçirdiğimiz günler de birçok zorluğa direnç gösterdiniz sorumluluk aldınız özveride bulundunuz. Bayrağımızın göklerde dalgalanması için verdiğimiz mücadelede geri dönmeyeceğimizi tüm dünyaya duyurmak için buradayız.

Vatan ve vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı için sizler üzerinize düşen her şeyi yaptınız çocuklarım. Vatan yalnızca üzerinde yaşadığımız toprak parçası değildir. Bizim topraklarımız atalarımızın kanlarıyla sulanmış ve şimdi de bizim kanlarımızla sulanarak ulu ve asil topraklar olarak kalacaktır. Şehitlik mertebesine ulaşabilenlerimiz ne mutlu ne güzel insanlar olacaktır.

Birkaç saat sonra geçeceğimiz taarruzda da birçoğumuz şehit olabilir. Toprağımız için özgürlüğümüz için çıktığımız bu yolda ölüm sizi korkutmasın.

İman dolu göğüslerinizle Rabbimden sizlere cennette komşu olmayı diliyorum. Yüreğinizde bir zerre korku barındırmadan düşmanın üzerine yürüyecek korkusuz çocuklarım benim. Sizler vatanımız için yapabileceğiniz her şeyi yaptınız. Taarruzdan sonra bilin ki şehit olanlarınız vatanı için iman dolu bir göğüsle Rab’ının karşısına çıkacak şanslı kullardır. Bu mücadelede zaferin ve hürriyetin topraklarımıza geri gelmesi yegâne hedefimizdir.

Komutanınız olarak var ise sizlere hakkını helal ettiğimi bilmenizi sizlerin de hakkınızı helal etmesini istiyorum. Analarımız bacılarımız kardeşlerimiz her biri sizi hakkını helal etti ve sizlerle iftihar ediyorlar. Türk’ün imanı kuvveti ve gücü sayesinde bu yoldan dönmeyeceğimizi tüm dünyaya sizler ispatlayacaksınız.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER