Çevremizi Korumak İçin Neler Yapabiliriz?

Logo

Çevremizi Korumak İçin Neler Yapabiliriz?

Çevremizi korumak, sağlığımız açısından çok önemlidir. Çevremizi korumak için büyüklerimizi ve küçüklerimizi çevreyi temiz tutma konusunda uyarmalı, herkesi bilgi sahibi yapmalıyız. Çevremiz sağlık için en önemli yerdir. Bu yüzden elimizdeki çöpleri çöp kutusuna atmalı ve yerde bulduğumuz çöpleri de çöp kutusuna atmalıyız.

 

Fabrikalardan çıkan dumanlar yüzünden doğamız kirlenmektedir. Fabrika bacalarına filtre takılması ve fabrikaları şehirden uzak yapmaları konusunda bilgi sahibi olmalıyız. Yerlere tükürmemeli ve bu davranışı yapan arkadaşlarımızı uyarmalıyız.

 

Çevremizdeki ağaçlara ve bitkilere zarar vermemeliyiz. Bitkiler bize oksijen verdiği için, onları korumalı ve gerekli ilgiyi göstermeliyiz. Herkes çevreyi korumak gerektiği konusunda bilinçli olursa çevremiz tertemiz olur. Bu nedenle birçok sosyal sorumluluk projesi yürütülmektedir. Zaman buldukça bu tür etkinliklere katılabiliriz. Ayrıca çevre hakkında TEMA gibi vakıflara destek olmalıyız. Onların yaptığı bilgilendirmeleri dikkatlice dinlemeli ve üzerimize düşen dersleri çıkarmalıyız.

Bu şekilde öğrendiğimiz tüm bilgileri sınıfta diğer arkadaşlarımızla ve çevremizdeki herkesle paylaşarak onlarında çevreye karşı duyarlı olmalarını sağlamalıyız.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER