Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

Geri Dönüşümün Faydaları;

 

Geri dönüşüm, doğamız için ve sağlığımız için çok önemlidir. Ne kadar çok madde geri dönüştürülür ise o kadar tasarruf edilir ve doğa temiz kalmaya devam eder. Doğamızı korumak için elimizdeki atıkların geri dönüştürülmesinde yardımcı olmalıyız. Geri dönüşüm maddelerini, gerekli şekilde değerlendirmeye özen göstermeliyiz.

 

Evimizdeki okulumuzdaki atıkları, geri dönüşüm kutusuna atarsak, tekrar kullanılmalarını sağlayabiliriz. Kağıtların geri dönüşümü doğa için çok önemlidir. Kağıtları geri dönüştürerek birçok ağacın kesilmesini önleyebiliriz. Çevremizdeki insanları da geri dönüşüm için uyarmalıyız.

 

Herkes geri dönüşüm konusunda bilgi sahibi olursa hem doğamız temiz kalır hem de gereksiz malzeme kullanımından kaçınmış oluruz. Özellikle evimizde ve okulumuzda, geri dönüşüm için çalışmalıyız.

 

Bunun için evde kullanmadığımız defterleri ve kitapları yakmak yerine geri dönüşüm merkezlerine vermeliyiz. Böylece daha az ağacın kesilmesinin önüne geçmiş olabiliriz. Bu sayede hem milli servetimiz olan ormanlar korunur hem e ülke ekonomisine katkıda bulunmuş oluruz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER