Çevrenizde sizin de geleceğinizi yönlendiren, sizi etkileyen, örnek aldığınız kişi ya da kişiler kimlerdir?

Çevrenizde sizin de geleceğinizi yönlendiren, sizi etkileyen, örnek aldığınız kişi ya da kişiler kimlerdir? Nedenleriyle anlatınız.

 

Hayatımızda hepimizin örnek aldığı kişiler vardır. Genelde bir kişiyi örnek alırız. O kişinin yaşam tarzını örnek alır. Eğer örnek aldığı kişi doğru kişi ise bir hata yapmaz. Benim geleceğimi yönlendiren bir kişi oldu. Bu durum hayatımı tamamıyla değiştirdi diyebilirim. Bir arkadaşımın bir alanda aldığı eğitim ile çok güzel yerlere geldiğini gördüm. Bu konuda derinlemesine bir araştırma yaparak, bende aldığı eğitimi aldım ve bu konuda oldukça kendimi geliştirdim.

 

Aynı zamanda bu konuda ki faaliyetimi fark eden öğretmenim de bana çok destek olmuştur. Bu konuda kendisini de örnek aldığımı söyleyebilirim. İyi yerlere gelmeme sebep olan başka bir kişidir. Çalışmalarımda her adımda kendisi yanımda olarak , çok iyi yerlere gelmemi sağlamıştır. Bu yüzden saygıdeğer öğretmenimi hep örnek almışımdır.

 

İnternette ilerlediğim konu üzerinde gerekli araştırmaları yapıp bu konuda kendimi geliştirerek, daha önce bu alanda çalışmış kişilerin yazılarını okuyorum. Çünkü onlar iyi bir yerlere geldiyse doğru yolu seçmişlerdir. Bu yüzden örnek aldığım kişiler arasında yer almaktadırlar.

 

Geleceğimi yönlendirme çalışmalarında ailemde destek olmaktadır. Ama önemli olan kendi isteklerim. Kendi hayallerim doğrultusunda ilerlersem , daha başarılı olurum. Son olarak öğretmenlerim ve bu konuda uzman kişilerin oldukça faydası olmuştur. Sonuçta doğru bir yönlendirme ile doğru adımlar atmış oldum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER