Çevrenizde yardımseverlikle yapılmış bir işi anlatınız.

Kütüphanemizi Nasıl Yaptık?

Türk milleti dünyada yardımsever bir millet olarak tanınmaktadır. Gerek tarihimize baktığımızda, gerekse de günümüzde zor durumdaki milletlere, insanlara yardım eden, yardıma ilk koşan, yardım için teklif dahi beklemeden harekete geçen bir toplum olduğumuz bir gerçektir.

Bu nedenledir ki çevremize baktığımızda, yardımla gerçekleştirilmiş birçok şey bulabiliriz. Camiler, okullar, hastaneler vs…

Çevremde yardımseverlikle yapılmış kütüphanemizi anlatmak istiyorum. Okulumuzun kütüphanesi yoktu. Kütüphane kurmak için öğretmenlerimizle bir araya geldik ancak kitap alacak paramız olmadığından ne yapacağımızı bilemedik ki, bir öğretmenimiz kitap toplamak için kampanya yapabiliriz fikrini ortaya atınca işe hemen koyulduk. Önce sınıflarımızdaki arkadaşlarımıza kütüphane için kitap topladığımızı duyurduk. Sonra internetten bu kampanyamızı gerek, belediyelere, kaymakama vs.. duyurabildiğimiz herkese duyurduk. Okulumuzdaki öğrencilerden birçok kitap geldi. İnternetten duyurduğumuz ve bizi duyan birçok kimseden de kitap bağışları yapıldı. Kimi sandalye, kimi masa verdi.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var denilerek çıktığımız bu seferberlikte okulumuzun kütüphanesi çok güzel oldu, kütüphanemizden yararlanacak öğrencilerimize yardımcı olmak üzere öğrenci arkadaşlarımızı yine yardımlaşarak her gün iki arkadaşımız nöbetleşerek bekleyerek kütüphanemizi koruyor ve gözetliyor, temizliyor.

El ele verirsek, yardım edersek yapılamayacak bir iş yoktur, bunu bir çok defa ve her gün görebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir