Çocukluğunuza ait sizde derin bir iz bırakan, sizi etkileyen güzel bir olay var mı?

Logo

Çocukluğunuza ait sizde derin bir iz bırakan, sizi etkileyen güzel bir olay var mı? Anlatınız.

 

Çocukluğumuza ait güzel veya tam tersi üzücü olaylar genellikle üzerimizde derin izler bırakır. Hayatımızı oluşturan yaşadığımız olayların bütünüdür. Yaşadığımız olayları veya tanık olduğumuz durumların anlatıldığı yazılara anı yazısı denir. Anı yazıları samimi bir dil ile yazılır. Bir anımızı anlatmak istediğimiz de genellikle etkileyici olmasını isteriz. Bu sebeple de anı yazıları ilgi çekici yazılardır.

 

Beni etkileyen, çocukluğuma ait güzel bir olayı anlatacak olursam hemen aklıma gelen, ilk iki tekerlekli bisikletim olur. Yaz tatillerinde anneannemlerin yaşadığı köye giderdik. Köy dediğime bakmayın aslında bir kasabadır. Dedem çiftçilik yaptığı için bana hep köye gidiyormuşuz gibi gelirdi. O sene ben henüz okula gitmiyordum. Sanırım beş altı yaşlarındaydım. Benim evde, apartmanın bahçesinde kullandığım üç tekerlekli bir bisikletim vardı. Ama artık daha büyük bir bisiklete binebilirdim. Keşke anneannemde de bir bisikletim olsa diyordum içimden. Ne güzel gezerim…

 

Bir gün daha erken saatlerdi, daha kahvaltı bile etmemiştik. Kapı çalındı. Kapıyı annem ya da teyzem açtı. Dedem gelmişti. Dedem daha biz kalkmadan işe giderdi bazı günler. Ama dedem ismimi sesleniyor, beni kapıya çağırıyordu. Bende gittim. Birde ne göreyim! Dedemin elinde iki tekerlekli, turuncu bir bisiklet var, hem de kocaman. Dedem zilini çalarak kapıda beni bekliyor. “ Bu benim mi dede?”, dedim inanamayarak.” Senin” dedi dedem, “hadi bin bakalım.” Çok sevinmiştim, dünyalar benim olmuştu.

 

Diğer yazılarımız için dershane anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER