Çok Sevdiğiniz Biri İçin Hangi Fedakarlıkları Yapabilirsiniz?

İnsanların sevdikleri için yapamayacakları fedakarlık yoktur. Çünkü insanlar sevdiklerinin mutlu olmasını her şeyden çok istemektedirler.

Bir anne düşünün, çocuğu aç kalmasın diye kendi yemeğini hiç düşünmeden ona verir. Anne yaptığı bu fedakarlık ile çocuğunun karnını doyurur gerekirse kendi sofradan aç kalkar. Kış ayları geldiğinde yavrusu dışarıda üşümesin diye ona bot, mont alır. ister ki sıcacık olsun üşümesin. Ama kendi koca kışı üzerinde bir hırka ayağında günlük ayakkabılar ile geçirerek yavrusunu hasta olmaktan korur. Sabahları sıcacık yataklarından kalkan babalarımız ise gün boyu çalışarak ailesini geçindirmek için pek çok fedakarlıkta bulunur. Zaten genel olarak insanlar sevdikleri için kolaylıkla fedakarlıkta bulunabiliyor ise sevgiden söz edilebilir.

 

Maddi fedakarlıkların yanı sıra bazı farklı fedakarlıklarda vardır. Organ yetmezliği yaşayan anneniz veya babanız için organlarınızdan birini vermez misiniz? Elbette hiç düşünmeden verir onun tekrar hayata tutunmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayınız ki insanlar sevdikleri için ölümü bile göze almaktadır.

 

Hayatınız boyunca gerçekten fedakarlıkta bulunmanız gereken kaç kişi hayatınıza dokunur bilinmez ama dünya üzerinde yaşadığınız sürece sizden hep fedakarlık beklentisi içinde olacak insanlar hep var olacaktır. Üniversiteyi siz kazanana kadar aileniz maddi manevi fedakarlık yapacaktır. Ancak kazandıktan sonra fedakarlık sırası size geçmiş olacaktır. Üniversiteyi tam zamanında bitirmek için ders çalışmak ve sınavları geçmek de size düşen fedakarlık olacaktır.

 

Bende sevdiğim insanlar için yukarıda örnek verdiğim her konuda hiç düşünmeden fedakarlık gösteririm. Sevdiğim insanların mutluluğu her şeyden çok önemlidir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER