Friglerin Tarımla İlgili Bu Kadar Ağır Cezalar Koymalarının Sebebi Ne Olabilir?

Logo

Sizce Friglerin Tarımla İlgili Bu Kadar Ağır Cezalar Koymalarının Sebebi Ne Olabilir? Tartışınız.

 

Tarım, insan hayatında beslenme, giyim ve sağlık için ürünleri ortaya çıkaran temel faaliyetlerdendir. Geçmişten günümüze kadar tarım sayesinde sebzeler, meyveler, tahıllar, ilaç ürünleri, keten, kenevir gibi kumaş malzemeleri, pamuk ve baharatlar gibi her ürün yetiştirilmiştir.

 

Tarihin eski devletlerinden biri olan Frigler M.Ö. 1200’lü yıllarda Trakya ve Boğazlar üzerinde yaşamıştır. Bu tarihlerde Frigler’in topraklarında Anadolu’da çok geniş tarım faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Frigler’in en önemli geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık ve tarım belirli kanunlara bağlanmıştır.

 

Frigler zamanında kanunlar sayesinde gerçekleştirilen tarım çalışmalarında ağır cezaların görülmesinin sebebi arazi ve hayvanları koruyarak daha güçlü tarım elde etmektir. Örneğin, öküz kesmek ve saban kırmak ölüm cezası ile karşılaşırdı. Ekili bir araziye zarar veren insanlar da çok büyük cezalar ile karşılaşırdı.

 

Frigler zamanında devletin en büyük gelirleri tarımdan kaynaklandığı için bu konuda yanlış yapan insanlar için ağır cezalar verilirdi. Ekonomik anlamlarda düşünüldüğünde, Frigler tarım ve hayvancılık suçlarına çok büyük cezalar uygulamıştır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER