Doğal çevreyi korumak için neler yapabiliriz?

Doğal çevreyi korumak için neler yapabiliriz?

Doğal çevreyi korumak başta insanların ve diğer özel ve kamu kurumlarının en başlıca görevlerinden biri olmalıdır. Ancak böylece bizden sonra gelecek olan nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmış olabiliriz.

 

Doğal çevreyi korumak için, çevremizin bize verdiği faydaları bilmemiz gerekmektedir. Doğa insan için çok önemlidir. Doğayı korumak için, ormanlarda mangal yapmamalıyız. Camları doğaya atmamalıyız. Çünkü camlar yangın tehlikesi yapmaktadır. Çevremizi koruma konusunda insanları uyarmalıyız.

 

Gereksiz yere ağaçların kesilmesini önlemeliyiz. Ağaçlar oksijen üretiminde faydalı olduğu için, kıymetini bilmeliyiz. Yerlere çöp atmamalıyız. Gördüğümüz çöpleri de alıp çöp kutusuna atmalıyız. Çeşitli afişler ve sloganlar ile çevremizdeki insanları uyarmalıyız. Okulumuzda doğanın korunması için çalışmalar yapmalıyız.

 

Fidan dikilmesi doğa için çok önemlidir. Herkes bir fidan dikerse koca bir orman olur. Ormanlar, çeşitli doğal afetleri de önlemektedir. Bu yüzden ormanları korumalıyız. Ağaç dikmek için TEMA vakfının faaliyetlerini takip ederek onlarla irtibata geçebiliriz. Ayrıca hem arkadaşlarımızı hem de yakın çevremizdeki kişileri fidan dikmeleri hususunda özendirmeli ve teşvik etmeliyiz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER