Evinizde hangi görevleri üstleniyorsunuz?

Evinizde siz hangi görevleri üstleniyorsunuz?

Biz üç kardeşiz. Bir ablam ve bir abim var. Ablam yeni evlendiği için evden ayrıldı. Bu nedenle ben ve abim, anneme ev işlerinde yardım ediyoruz. Annem çalışıyor bunun için ona daha fazla destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Abim biraz dağınık biri. Onu odasını ve yatağını toplaması için sık sık uyarıyorum ama beni pek dinlemiyor.

 

Yine de annem evde olmadığı zaman bana yemek hazırladığı için ondan memnunum diyebilirim. Bana gelince ben her sabah uyandığımda yatağımı mutlaka topluyorum. Ayrıca kitaplığımı ve çalışma masamı da dağınık bırakmamaya gayret gösteriyorum.

 

Okuldan herkesten önce geldiğim için bazen annemle babamın da yatak odalarını topladığım oluyor. Annem akşam yemeğini hazırladığı zaman sofranın kurulması için ben ve abim yardım ediyoruz. Babamda bazen sofranın kurulması için yardım ediyor. Daha sonra tüm tabakları mutfağa taşımasında yine anneme yardım ediyorum.

 

Biz abimle aynı odayı paylaşıyoruz. Bu nedenle abimin dağınık bıraktığı çalışma masasını ve pijamalarının toplanması da bana kalıyor. Az önce dediğim gibi abim sadece yemek yapmayı seviyor ama dağınıklığı toplama noktasında maalesef çok sorumsuz.

 

Ben ne olura olsun anne ve babamıza evde yardım etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü onlar bizim için dışarda çalışıp çok yoruluyorlar. Bizimde onlara evde bazı konularda yardım etmemiz gerekiyor.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER