Teknolojik ürünler olmasaydı evimizde hangi sorunlarla karşılaşabilirdik?

Teknolojik ürünler olmasaydı evimizde hangi sorunlarla karşılaşırdık? Açıklayınız.

Evimizdeki teknolojik ürünler hayatımızın birçok alanını kolaylaştırmaktadır. Televizyon, radyo, bilgisayar, çamaşır makinası, bulaşık makinası, elektrik süpürgesi, cep telefonu gibi tüm teknoloji aletlerin farklı farklı işlevleri vardır.

 

Örneğin televizyon ve radyo olmasaydı dünyada ve ülkemizde olan gelişimlerden haberdar olamazdık. Televizyon sayesinde yapılan naklen yayınlarla an ve an tüm gelişimleri evlerimizde izleme şansını bulabiliyoruz.

 

Bilgisayar olmasaydı ödevlerim ile ilgili araştırmaları yapmakta zorlanırdım. Ayrıca arkadaşlarımızla internet üzerinden iletişim de kurabiliyoruz. Eğer bilgisayar olmasaydı hem araştırma yapamaz hem de etkili bir iletişim kuramazdım.

 

Annem için büyük bir zaman tasarrufu sağlayan çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi de en önemli teknolojik araçlardan olduğunu düşünüyorum. Ayrıca evimizin süpürülmesi için temizlik açısından çok sağlıklı elektrik süpürgelerinin önemi de büyük günlük hayatımızda.

 

Evimizdeki diğer teknolojik aletler arasında mikser yardımıyla annem çok lezzetli kekler yapabiliyor ve elektrikli fırın sayesinde bunları pişebiliyor.

 

Son olarak da cep telefonlarının hayatımıza girmeye başlamasıyla birlikte tüm sevdiklerimizle hem sesli hem de görüntülü konuşabiliyoruz. Eğer cep telefonları olmasaydı uzaktaki yakınlarımızla görüşme imkânımız çok zor olurdu.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER