Gelecekte Teknolojik Anlamda Ne Gibi Çalışmalar Yapılabilir?

Logo

Gelecekte Teknolojik Anlamda Ne Gibi Çalışmalar Yapılabilir? Bilim İnsanı Olduğunuzu Hayal Ediniz. Yapabileceğiniz Çalışmaları Ve Hangi Amaçla Yapacağınızı Açıklayarak Yazınız.

 

Günümüzde kullanılan teknolojileri ve keşfedilen icatları düşündüğümüzde, gelecekte çok daha farklı çalışmalar yapabiliriz. Mesela ben gelecekte büyük çalışmalar yapacak bir bilim insanı olsam, öncelikle insan sağlığı için farklı sonuçlar elde etmeye çalışırım.

 

Günümüzde çaresi bulunmayan kanser, AIDS ve tümörler gibi birçok hastalık için kesin şifalar oluşturacak tıp teknolojileri geliştirme ve yeni ilaçlar geliştirmeye çalışırım. Ameliyat gerçekleştirebilen robotlar ve insan vücudunu yenileyebilecek teknolojik cihazlar gibi çalışmalar yapabilirim. İnsanların zihin gücünü kullanarak kontrol edebilecekleri mekanizmalar üretmeye çalışırım. Örneğin, bir bilgisayarın ellerimiz olmadan dahi kullanılabilmesini sağlayacak uzaktan kontrol sistemleri gibi teknolojiler üretmeye çalışırım.

 

Dünyayı geliştirecek teknolojiler için tarımı daha rahat bir hale getirecek cihazlar üretmeye çalışırım. Örneğin, ürünlerin tarlada kendi başına toplanabilmesi, birbirlerinden ayrılması, paketlenmesi ve satışa hazır hale getirilmesini sağlayacak sistemler ve teknolojiler geliştiririm.  Ayrıca yapılacak tarımda daha organik gübre çeşitleri üzerinde çalışmalar yaparak hem ürünlerin kalitesini hem de sağlığımız açısından daha faydalı olanının üretimi kolaylaşmış olur. Tüm bunlar sayesinde insan hayatını daha kolay bir hale getirecek ve ihtiyaçlarını daha hızlı şekilde sonuçlandıracak teknolojiler sağlayabilirim. Tabi bunlar için çok çalışmak ve kafa yormak gerekiyor.

 

Kısaca benim amacım her zaman insanoğlunun sağlığına ve dünyanın daha yaşanılabilir olması için yapacağım çalışmalardır. Ayrıca üzerinde yaşadığımız dünyayı bizden sonraki kuşaklara bırakırken de daha temiz ve yaşanılabilir şekilde bırakmak benim için çok önemlidir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER