Sümerler Tarafından Gerçekleştirilen Yazının İcadı Tarihin Başlangıcı Olarak Kabul Edilir.

Logo

Sümerler Tarafından Gerçekleştirilen Yazının İcadı Tarihin Başlangıcı Olarak Kabul Edilir. Sizce Bunun Sebepleri Neler Olabilir? Yazınız.

 

Dünya genelinde ve ülkemizde tarihçiler yazının icat edilmesini tarihin başlangıcı olarak görürler. Yazı icat edildikten sonra yaşananların ve yapılanların kayıt altına alınması daha kolay olmuştur. Bu sayede ilerleyen yıllarda dahi geçmişte yaşanmış olan her şeyle ilgili bilgi sahibi olma imkânı ortaya çıkmıştır.

 

Yazı özellikle insanların geçmişine ulaşması ve tecrübelerden faydalanması için önemlidir. Yazı icat edildikten sonra arkeolojik araştırmalarda ve bilim araştırmalarında genellikle yazılı kaynaklar kullanılmıştır. Örneğin Anadolu’daki bir uygarlığın bırakmış olduğu yazılı kaynakların incelenmesi ile onların döneminde bulunan eserler daha rahat şekilde yorumlanabilmiştir.

 

Tüm bu noktalar düşünüldüğünde, bilim adamları tarafından yazının icat edilmesi tarihin başlangıç noktası olarak kabul edilmiştir. Özellikle yazının icadı ile birlikte bilim daha fazla gelişme sağlamış edebiyat ve sanat daha fazla geliştirilmiştir. Sonuç olarak insan hayatı daha büyük bir değişim yaşamış, insanlık gelişimi hızlanmış ve dünya günümüze kadar daha güçlü şekilde ulaşmıştır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER