Gençliğin Ata’ya Cevabı

Logo

Atatürk’ün gençlerde görmek istediği özellikleri ve gençlere verdiği görevleri dikkate alarak “gençliğin Ata’ya cevabı” başlıklı bir yazı yazınız.

 

Ey Büyük Atam;

Çalışacağız, üreteceğiz, seveceğiz, sayacağız.

Bizler açtığın bu yolda süreklilik sağlamak adına hiçbir vazifeden, görev ve sorumluluktan kaçmayacağız. İyi biliyoruz ki tarihimizden ilham almadan önümüzü göremeyiz. Tarihimizi iyi bilecek en başından sağlam adımlarla yola çıkacağız. Düşüneceğiz, üreteceğiz, fikir oluşturacağız. İstenilen özelliklerle donanacak milletimizi ve atalarımızı mahcup etmeyeceğiz. Gençliğin bize tanıdığı imkanlar doğrultusunda gücümüzü milletimizin ve devletimizin çıkarları doğrultusunda kullanacak hiç bir kimseden, hiç bir kuvvetten korkmayacağız. Aldığımız dersle milletimizin hakkını ödemekten geri durmayacak zor günleri başlamadan bitireceğiz. Zamanın değişen şartları bizleri kolay gösterilen hedefleri küçümsetmek istese dahi bizler yapılmayan hiçbir görevi küçümsemeyecek bu uğurda canımız pahasına mücadele vereceğiz.

 

Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı ve devletimizi tek bir gaye olarak görecek bunu kendimize bölünmez bir bütün kabul edeceğiz. Bu topraklarda yaşamış ve yaşayan insanımıza olan saygımızı hiçbir suretle kaybetmeyecek onlara olan sevgimizi arşa çıkaracağız.

 

Atam

Gençler seni göremedi ama fikirlerinin ışığı dünyayı daha net görmemizi sağladı. Bu ışık bizler yürüdükçe önümüzü aydınlatmakta bizlere yol göstermekte. Kaybolmayı kendimize utanç sayarız. Bizler seni mahcup etmek şöyle dursun gururlandırmak için tüm gayretimizle fikirlerini devam ettireceğiz. Bu uğurda canımız başta olmak üzere sahip olduğumuz tüm güzelliklerden vazgeçecek her tehlikeye karşı koyacağız. Gözlerimiz açık ufkumuz seninle geniş. Unutmayacağız ne seni ne sana olan sözümüzü.

 

Söz Atam

Bu uğurda varımızı yoğumuzu ortaya koyarak gayret edeceğiz. Ve söz gerçekleştirmek istediğin tüm hedefleri yerine getireceğiz. Sana söz atam kendi hedeflerimizi de bu yönde belirleyecek onları da gerçekleştireceğiz. Gelişeceğiz, büyüyeceğiz, yükseleceğiz. Mazlumun ve masumun umudu olmaktan vazgeçmeyecek tüm aykırı düşüncelere karşı duracağız. Bu sana ve tarihimize olan borcumuzdur.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER