Geri dönüşümün ülke ekonomisine katkısını anlatınız.

Geri dönüşümün ülke ekonomisine katkısını anlatınız.

Geri dönüşümün ülke ekonomisine katkıları çok büyüktür. Bu nedenle geri dönüşüm konusunda çok bilinçli olmalıyız ve elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

 

Geri dönüşüm, ekonomik açıdan önemli olan birçok maddenin yeniden üretilmesi sonucu kullanıma tekrar kazandırılmasıdır. Örneğin; ambalaj atıkları vb. maddeler, çöp olmaktan çıkartılıp, yeniden değerlendirme yoluna gidilmesi ekonomik yönden olduğu kadar çevre kirliliğinin giderilmesi açısından, doğal kaynakların daha verimli kullanılması ve enerji tasarrufu sağlanması için çok önemli bir nokta olduğu söylenebilir. Evimizde ve çevremizde topladığımız geri dönüşüm maddelerinin bu maddeleri alan yerlere teslim ederek hem geri dönüşüme hem de ülke ekonomisine katkı sağlayabiliriz.

 

Geri dönüşüm tesislerinde üretilen ürünlerin satışı, ülke ekonomisine tekrar kazandırıldığı için büyük bir ekonomik paya da sahip olur. Ayrıca bu gibi eri dönüşüm merkezlerinde çalışan kişilere de iş imkânı sağlanarak hem ülke ekonomisine hem de aile ekonomisine katkıda bulunmuş olunur. Bu nedenle hem doğayı hem de ülke ekonomisini düşünüyorsak geri dönüşüm konusunda daha bilinçli olmalı ve tüm atık maddelerin nasıl değerlendirebileceği konusunda bilgi edinmeliyiz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER