Günlük Yaşamdaki Olaylar Herkesi Aynı Şekilde mi Etkiler? Sizi Duygusal Olarak En Çok Etkileyen Olaylar Nelerdir?

Logo

Günlük yaşantıda sevinç, üzüntü, ağlama ya da gülme gibi birçok eylem yapılmaktadır. Bu durum, kişilerin hayatlarını da olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Ancak herkese farklı derecede etki edecektir. İnsanların, kendi yaşadıkları durumlarla mücadelesi her zaman farklıdır. Bunun en büyük nedeni psikolojidir. Psikoloji kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir.

İnsanların bir olaya verdikleri tepkiler her zaman birbirinden farklılık gösterir. Herkesin kimliğinde farklı bilgiler yazar ve bu da kimlik gibi farklı bir durum olan psikolojinin temelidir. Psikolojinin desteklenmesi, psikolojiye sağlanan fayda ile doğru orantılıdır. Kişinin en ufak şeylerle mutlu olması, bir kişilik göstergesidir. Ancak dünyaları alsanız da bazı insanları memnun edemezsiniz. Bunlar değişken durumlardır ve her insan başka tepkiler verir.

Trafik kazası ile karşılaşıldığında kimi insanlar koşar yardım etmeye çalışır ve gün boyunca etkisinden çıkamaz. Ama bazı tür insanlar umursamadan geçer gider ve yoluna bakar. Birey olarak en çok etkileyen durum ölüm haberi almaktır. Tanısam da tanımasam da bu durum benim oldukça olumsuz etkilemektedir. Gün boyunca düşünürüm ve moralim bozuk bir şekilde hareket ederim.

Kimisi bir hastalık haberi aldığında bu tepkiyi verir, kimisi ise sınav notu kötü olduğunda bu tepkiyi gösterir. Bu da insanların yaşadığı olayları etkilemesi ile alakalı bir durumdur. Kesinlikle sevinçler ve üzüntüler, aynı olay karşısında değişkenlik gösterir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER