Günlük Yazma Kurallarına Uygun Örnek Günlük

SORU: Aşağıya, günlük yazma kurallarına uyarak bir gününüzü yazınız.

 

Sevgili Günlük;

Bugün yağmurun hışırtıları ile uyandım. İstanbul’da yağmurlu bir gündü ve okula gidecek olmak beni biraz üzüyordu. Çünkü yağmurlu günleri yatarak ve kitap okuyarak geçirmekten hoşlanıyorum. Aslında çizgi film izlemek de benim için oldukça hoş.

 

Anneme birkaç kez gitmemek için ısrar ettim fakat bunun mümkün olmadığını ve hastalık olmadığı sürece ders kaçırmamam gerektiğini söyledi. Derslerimin benim için ne kadar önemli olduğunu da ben henüz yataktayken hatırlattı. Zaten yağmura hiç yakalanmayacağımı, babamın beni okula arabayla bırakacağını söyledi. Servis beklemek ile ve servisin kalabalığında ayakta gitmek ile meşgul olmayacağım için biraz olsun sevinmiştim. Babamın işi Beyoğlu’nda idi ben ise Beşiktaş’ta okuyordum. Mecidiyeköydeki eski Ali Samiyen Stadyumuna yakın oturmamız dolayısıyla babam ile yolumuz tersti ve babam benden erken gidiyordu, yani okulda olmam gerekenden 45 dakika kadar erken oluyordum. Sonuçta o da trafiğe girmek istemiyordu ve ben bu yüzden servis kullanıyordum. Geciktiğim zamanlarda annem beni otobüs ile bırakıyordu.

 

İstemeye istemeye yataktan kalktıktan sonra pijamalarımı değiştirdim ve gerekli hazırlıklarımı tamamlayıp kahvaltımı ettim. Babamla biraz erken yola çıktık ve okuluma gittim. Her şey seyrinde ilerliyordu ve okulum gayet iyi geçmişti, derslerime iyi çalışıp özenli notlar almıştım.

 

Dönüşte servisi kullanarak evime gittim, yağmur yine vardı ama çok azdı ve şemsiyem beni ondan korumuştu. Annem her zamanki gibi ineceğim yerden beni aldı, evime geçtim. Biraz yemek yedim ve dinlendim, sonra bir saat kadar televizyon izledim ve ödevlerimi tamamladım. Tüm işlerim bittikten sonra kitap okudum ve bir çocuğun uyuması gerektiği kadar uyuyabileceğim bir saatte gözlerimi kapattım.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER