Hayalinizdeki Meslek Nedir? Neden?

Küçük yaşlarda başlayan meslek seçimlerimiz, yıllar geçtikçe aklımıza yatan ve mutlu olacağımız mesleği kararlaştırarak şekillenmeye başlar. İlkokulda bizlere hem ailemiz, hem de öğretmenlerimiz tarafından sorulan soru hep aynıydı. Büyüyünce ne olmak istiyorsun?

 

Her öğrencinin kendine göre farklı yanıtlar verdiği bu soruya benim yanıtım her zaman aynı olmuştur ve yıllardır hiç değişmemiştir. Ben hep öğretmen olmak istemişimdir. Bunun sebebi, gelecek nesilin benim avuçlarımda olmasıdır ve vatana millete en hayırlı insanları yetiştirebilme arzumdur. Çoğu akrabanın ve yakın çevrenin genel olarak belirttiği sorun olan atama sorunu ve öğretmen maaşlarının düşük olması gibi problemler, benim için hiçbir zaman sorun olmamıştır.

 

Bir insanın bir hayali olur ve onun uğruna, karşısında hangi engel var olmuş olursa olsun çalışır. Benim engelim buysa, hayalim daha güçlü olduğundan, öğretmen olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyip, mesleğimi en doğru şekilde kullanarak geleceğe hayırlı evlat yetiştireceğime dair kendime bir söz vermiş ve bu sözü her zaman kendime hatırlatmışımdır. Ben öğretmen olmak ve geleceğe hayırlı evlatlar yetiştirmek için doğmuşum, kendimi başka hiçbir yerde göremiyorum. Yarın öbür gün üniversite sınavından en yüksek puanı alsam dahi, yine gidip okuyacağım meslek öğretmenliktir. Öğrencilerime en iyi bilgileri, en doğru kaynaklar eşliğinde aşılamak asli görevimdir. İşte bu yüzden yıllardır, kimsenin lafına kulak asmadan öğretmen olmak için çabalamaktayım.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER