Hayallerinizi gerçekleştirmek için neler yaparsınız?

Hayallerinizi gerçekleştirmek için neler yaparsınız? Anlatınız .

Hayalimin ne olduğuna göre değişir. Her insanın birçok hayali vardır, örneğin kimisi iyi bir meslek ister, kimisi mesleğine uygun karı yüksek bir iş ister, kimisi bir araba, kimisi bir ev ister, kimisi yurtdışına gitmek ister. Hayaller çeşitlidir ve her insanın birden çok hayali bulunmaktadır.

 

Benim hayallerimi sıraladığımda şuan ilk başta iyi bir psikolog olma hayalim geliyor. Ardından yurtdışına çıkıp yüksek lisans yapmak istiyorum. Sonra ülkeme dönüp harika bir iş bulmak ve ev almak istiyorum. İyi bir evlilik yapmak ve 2 tane mükemmel çocuğun annesi olmak istiyorum. Peki bunlar için ne yapıyorum. Öncelikle bunları sıraya koymam gerekiyor. Yani ilk olarak psikolog olacağım ve ben bunun için çok çalışıyorum. Yurt dışına gitmek için para biriktiriyor ve dil öğreniyorum. Kalanına da ancak bu ikisini tamamladıktan sonra bir şeyler yapabilirim.

 

Hayaller bazen çok uç noktalarda da olabilir. Örneğin bir doktor, kansere tedavi bulmanın hayalini sürüyor olabilir. Bunun için bütün deneyleri yapmalıdır ve gerçekten çok fazla vakit harcamalı ve gerektiği yerde, hayatındaki keyfi şeylerden ödün vermelidir. Hayallerimiz ancak bu şekilde hedefine ulaşabilir. Biri bir hayal kurar ve gerçekleştirmek isterse eğer, birçok şeyden ödün vermesi gerekmektedir.

 

Ben eğer iyi bir evlilik yapmak istiyorsam, bunun için çalışmama gerek olmayacaktır. Doğru insan, doğru zamanda karşıma çıkacak ve hayallerimin adamının o olduğunu anlamam uzun sürmeyecektir. Yine bu konuda bazı şeylerden ödün vermek gerekir. Örneğin iyi bir aile için çok paraya, çok güzelliğe, çok mala ihtiyaç yoktur. Hayatımın adamı beni bulduğunda onda olmayanları görmek yerine olanlarla ilgilenirsem, evliliğimiz uzun süreli olacak ve mutlu bir hayatımız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir