Hayatınızda geri gelmesini istediğiniz bir zaman var mı? Anlatınız.

Hayatımın Geri Gelmesini İstediğim Zamanı

Herkesin, her genç kızın, her yetişkin bireyin hayatının geri gelmesini istediği bir zamanı mutlaka olmaktadır. Şahsi fikrimi sunmak gerekirse, hayatın çektiğimiz acıları asla unutturmadığını yalnızca üstüne yeni acılar eklenmesiyle hafiflettiğini düşünüyorum. Zaten öyle olmasa yıllar sonra bile, o acı durduğu yerde nasıl kalabilirdi ki?

Hayatımın en çok geri gelmesini istediğim anı bir yıl öncesi sanırım. Geçirdiğimiz son yılda çektiğim onca acıyı hak etmeme sebep vermiş tek bir neden var ve ben bu nedeni ortadan kaldırmak istiyorum. Çektiğim acıların üstünü örtecek o şeyi yapma sebebimi ise, açıklayabileceğim herhangi bir şey olmaması dolayısıyla, vicdanımla yaptığım muhasebede işin içinden çıkamıyorum.

 

Üstü kapalı olarak bahsetmek gerekirse, arkadaşlarımla ilgili bazı kırgınlıklar yaşayıp yaşattım. Çok pişman olduğum o bir haftalık süreyi geri almak ve her şeye yeni baştan başlamak için elimden ne geliyorsa onu yapmak isterdim. Zamanı geri almak mümkün değil, ama keşke mümkün olsaydı. Yine de yaşadıklarımın yaşanan diğer acılar karşısında bir hükmü olmadığının farkındayım. Sonuçta annesini, babasını kaybeden, fiziksel problemler yaşayan, ameliyatlar geçiren, kanserle mücadele eden onlarca insan olduğunun bilincindeyim ve çektiğim acıları acıdan saymamak için elimden geleni yapıyorum. Güçlü biri olduğumu kendime her yeni gün hatırlatıyor, bana acı veren insanlardan uzak duruyorum. Her insanın hata yapabileceğinin bilincinde olan insanlara özellikle vereceğim tavsiye şudur ki, bir insan iyi niyetliyse, bir boşluk anında yaptığı kötü şeyler affedilebilir. Ama unutmayın, öncellikle o insanın iyi niyetli olduğundan emin olmanız gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir