Keşke ve iyi ki ile başlayan kısa bir paragraf yazınız.

Logo

Hayatta aldığımız yanlış kararlar için genellikle “keşke”, doğru kararlar için de “iyi ki” ifadesini kullanırız. Buna göre aşağıdaki ifadeleri tamamlayınız.  Keşke ve iyi ki ile başlayan kısa bir paragraf yazınız.

 

Keşke üzmeseydim annemi ve bağırmasaydım ona yerli yersiz zamanlarda, gönül koymasaydım babama bazen ay sonunu çıkaramadığında harçlık alamadığım için.

Keşke daha iyisini isteseydim ve yapsaydım hayatım için daha çok çalışsaydım daha iyi bir okulda okusaydım.

Keşke beni sevmeyen insanlara zaman ayırmasaydım. Onlar için kendimi üzmeseydim ve keşke çok daha erken bir zamanda kendi sevgimin kıymetini anlayıp onu sadece hak eden insanlarla paylaşmayı bilseydim.

Keşke, ölüm dışında hiçbir şeyin çözümsüz olmadığını daha önce öğrenseydim.

Ve iyi ki tökezlesem de, yorulsam da yolumda zorlansam da bırakmadım. İyi ki yapamadıklarıma takılıp kalmadım ve yaptıklarımla gurur duymayı başardım.

İyi ki, çok sevdim insanları, kalbimdeki sevgi ve merhameti kaldırıp çöpe atmadım.

İyi ki inanmayı hiç bırakmadım ve iyi ki hep insan kaldım.

Her hayatın bir hikâyesi olduğunu gördüğümde ve her hikâyenin zorluklarına da şahit olduğumda sevdim kendi hikâyemi.

İnsan kusurlu kusursuzdur çünkü. Çünkü insan hatalarıyla öğrenir hayatı. Düşe kalka, takılarak. Kimi kolay kalkar kimi zor ama insan kalkar.

Tüm bunları anladığımda henüz ölmediğim için de iyi ki demeliyim. Hala hayattayım ve biliyorum ki ölümden başka her derdin çaresi var. Geç kalmadım. Hiç kimse geç kalmadı ve biliyorum ki tüm keşkelerimi telafi edebilirim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER