Okul etkinliklerinin sizlere faydaları nelerdir?

Okulda düzenlenen etkinliklerin biz öğrencilere sağladığı faydaları saymakla bitiremeyeceğimizi baştan belirtmekte fayda var. Okul gerek düşünce yapımız, gerek karakterimiz, gerekse de arkadaş çevremiz dolayısıyla bizleri son derece etkiliyor.

Yapılan yardım etkinliklerini baz alalım. Ben bir üniversite öğrencisi olarak, gerek maddi durumumun gerekse de zamanımın verdiği izin dahilinde bütün etkinliklere katılmaya özen gösteriyorum. Ben bir okul için kitap toplarken, küçüklükten öğrendiğim yardımseverlik duygumu geliştiriyorum. Ben bir öğrenciye veya yaşlıya yardım ettiğimde onun yüzünde gördüğüm gülücükler içimde çiçekler açtırıyor.

Sosyal ve bedensel etkinlikler baz alınırsa, spor alanında katıldığım birkaç etkinliğin hem sağlığım hem de görüntüm açısından bana fayda sağladığını belirtmek istiyorum. Spor etkinlikleri bağışıklık sistemini güçlendirmesi dolayısıyla bizlerin hastalığa yakalanma ihtimalini düşürüyor. Kilo problemi yaşayan arkadaşlarımın da, aldıkları kiloları spor sayesinde kolayca verdiğini belirtmek istiyorum.

Gerekli sosyal etkinliklere düzenli katılım gösterildiğinde okulların bizleri, müzik, dans, tiyatro gibi alanlarla son derece geliştirdiğini belirtmekte fayda buluyorum. Ufacık bir ses bilgisi olan insanın bile ciddi anlamda yol kat ettiğini gözlerimle görmüş biri olarak söylüyorum ki, sizler de yeteneklerinizi geliştirmekte çekinmeyin. Ben insan içinde şarkı söyleyemem gibi safsafalara dahil olursanız, olduğunu yerden asla bir adım öteye gidemezsiniz. Oysa diğerleri sizin şuan gerinizde duruyor, sizin önünüze geçmesine izin vermemelisiniz.

Okulda sağlanan etkinliklere katılım göstermeniz sizi asla geriye götürmeyecek, her zaman bir adım ileriye taşıyacaktır, bunu göz önünde bulundurun gerçekleşen etkinliklere dahil olmanız dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir