Okulunuzda Yaptığınız Spor Faaliyetlerinin Üzerinizde Zihinsel Ve Bedensel Katkıları

Logo

Okulunuzda Yaptığınız Spor faaliyetlerinin üzerinizde zihinsel ve bedensel katkılarını gözlemleyerek elde ettiğiniz sonucu beden öğretmeninizle paylaşınız.

 

Okulda yaptığım spor beni birçok açıdan etkilemektedir. Öncelikle günün stresini atmaktayım. Yoğun ders programları altında oldukça ders ağırlıklı günler geçirirken spor bunların arasında bana mola gibi gelmektedir. Sporla ilgilenmeyen arkadaşlarıma göre okulda yaptığım spor sayesinde daha az stresliyim ve kendimi daha mutlu hissediyorum. Okulda kendime güvenim daha arttı. Kendimi değerli ve önemli hissetmeye başladım. Daha canlı ve enerjiğim.

 

Okulda düzenli sporla ilgilendiğim için yüksek enerji harcamaktayım. Bu da hem fiziksel olarak görünümün fit ve güzel olmasını sağlamaktadır. Hem de fazla enerji harcadığım için iştah problemi yaşamadan sağlıklı beslenmekteyim. Dengeli beslenme ve yaptığım sporun sayesinde unutkanlık ve dikkat problemleri yaşamamaktayım.

 

Beden öğretmenimin hazırlamış olduğu disiplinli program sayesinde her şeyden önce programlı çalışmayı ve hayatımı da bu programa dahil etmeyi öğrendim. Okul hayatıma yayılan bu disiplin sayesinde derslerimde nasıl başarılı olmam konusunda kendimi planlayabilmekteyim. Öğretmenimin bana kazandırdığı disiplin ve planlama sayesinde daha disiplinli ve koordineli yaşamayı öğrendim.

 

Spor yapmaya başladıktan sonra bağışıklık sistemim çok güçlendi. Eskiden sık sık hastalanırken şimdi kolay kolay hastalanmamaya başladım. Obezite ya da odaklanamama sorunu yaşamıyorum. Kaslarımı ve vücudumu daha güçlü ve sağlıklı hissediyorum. Okulda takım halinde çalıştığımız için özellikle takım çalışması ve uyum konusunda kendimi çok geliştirdim. Eskiden hep bireysel olarak çalışırken şimdi takım ruhu ile neler yapabileceğimin farkına vardım.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER