Özellikle görmeyi istediğiniz bir yer var mı?

Logo

Özellikle görmeyi istediğiniz bir yer var mı? Nedenleri ile söyleyiniz.

 

İşte ülkemizden kilometrelerce uzakta, bin yıllık tarihi, müthiş doğası, bol oksijenli havası sade ve sakin yaşam tarzı ile Yeni Zelanda… Yeni Zelanda Pasifik Okyanusu’nun güneybatısında, adalardan oluşmuş bir ülkedir. J.R.R Tolkinen’in en ünlü eseri olan Yüzüklerin Efendisi serisine ilham kaynağı olan adalar ülkesi.

 

Size Yeni Zelanda’yı ziyaret etmeniz için 6 Neden;

  • Doğa. Yeni Zelanda’da yağmur ormanlarından dağlara, göllere, buzullara ve hatta volkanlara kadar dünyanın en çeşitli doğal zenginlikleri vardır. Bu farklı doğal özelliklerin çoğu aynı gün ziyaret edilebilirsiniz.
  • İklim. Yeni Zelanda’da dört mevsim olmasına rağmen, diğer birçok ülkede bulunabilecek aşırı sıcak ve soğuk uçları yoktur. Yılın herhangi bir zamanı Yeni Zelanda’nın harikalarını keşfetmek için güzel bir zamandır.
  • İnsanlar. Yeni Zelandalılar doğal olarak sıcak ve arkadaş canlısı insanlardır ve özellikle turistler için misafirperverdir. Nereye giderseniz gidin, samimi bir gülümseme ve sıcak bir karşılama alacaksınız.
  • Güvenlik. Yeni Zelanda’da suç oranı oldukça düşüktür ve bir turist olarak sorunla karşılaşmanız pek mümkün değildir. Dahası, Yeni Zelanda’nın vahşi yaşamı arasında neredeyse hiç ölümcül yaratık yoktur; böylece yemek yerken ya da doğayı gözlemlerken ısırılma endişesi yaşamadan keşif yapabilirsiniz!
  • Kültür. 1700’lü yıllarda Avrupalıların gelmesinden önce Maoriler adı verilen yerel halk Maori’ye yerleşmişti. Bugün Yeni Zelanda, birçok farklı ülkeden insanlarınoluşturduğu barışçıl bir toplumda gelişen bir kültürlerin büyüleyici karışımıdır.
  • 100 mil yarıçapında bir alanda ve hatta aynı gün içinde sörf, kayak, snowboard, kano, tramping, yelken, yüzme, paraşütle atlama, ata binme veya mağara gezisi yapabilirsiniz. Yeni Zelanda’ya gitmişken kendi keşifleri olan meşhur bungeejump’i denemeyi unutmayın.

 

Diğer yazılarımız için dershane anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER