Sağlıklı Olmak Sözünden Ne Anlıyorsunuz? Açıklayınız.

Logo

Sağlık, insanın bedenen, ruhen ve sosyal olarak iyilik halinde olması anlamına gelmektedir. Bu sayılan sebeplerin bir arada olması ve doğru şekilde işleyiş göstermesi ile kişi, sağlıklı kabul edilmektedir. Sağlığın korunması için de en büyük sorumluluk bireyin kendisine düşmektedir.

İnsan sağlığı oldukça önemli bir durumdur ve bu durumun korunması için, çeşitli branşlar bulunmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık sonrasında ulaşabileceğiniz uzmanlık alanları giderek artmaktadır. Bunları bir kenara bırakırsak, sağlık önce kişinin kendini iyi hissetmesi ile başlamaktadır.

Düşünce, oldukça önemli bir durumdur ve kişinin kendin iyi hissetmesine de yardımcı olur. Sağlığın korunması psikolojik bir şekilde başlar. Psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmemeniz ya da olumsuz düşünmeniz sizi sağlıksız bir insan yapar.

Sağlığı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin üstesinden gelebilmek için, sağlıklı düşünmek gerekir. Hastalığın gözle görünmesi gerekmez, asıl problem göremediklerimizde olabilir. Maddi ve manevi açıdan kendini iyi hisseden bireyler, sağlıklı olmak için kendilerine her anlamda iyi bakmaktadır.

Kişinin hayattan beklentisi de sağlığına etki etmektedir. Sağlıklı bir insan olarak düşünmek ve bu sağlığın ömür boyunca korunması kişinin kendi elindedir. Bu yüzden kişi önce kendini dinlemeli ve telkin edebilmelidir. Bu sürecin sonrasında kişi memnun bir şekilde hayatını devam ettirebilir.  Sağlığın korunması ve sağlıklı olmak için yapılabilecek en faydalı şey, kendi içinizde başlar.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER