Sizi güldüren olay ya da durumlar nelerdir?

Sizi güldüren olay ya da durumlar nelerdir? 

 

Aziz Nesin’in hikâyelerinde gözlemlediğimiz absürt komedi olarak değerlendirebileceğimiz ve belki daha doğru tanımı yakalamak adına kara mizah dediğimiz olaylar beni güldürmektedir.

 

Toplumun kanayan yanlarını anlatırken ya da bizzat içinde yaşarken bu ağalanacak halimize gülme durumu her daim bana eğlenceli gelmiştir.

 

Örneğin otobüse bindiğimizde bizden yaşça daha büyük insanların oturuyor isek yer beklemesi ve gözleriyle ya da duruşları ile rahatsız etmesi beni her zaman güldürmüştür. Elbette yer vermeyen gençler de öfkelendirmektedir ama bu beklenti çok komik gözükmektedir.

 

Toplum içerisinde insanların birbirlerine yüklediği görev ve sorumluluklar beni güldürmektedir.  Ne kadar beklenti varsa bir yerde o kadar hayal kırıklığının olacağının bildiğimden kaynaklanabilir bu durum. Yine toplumdan örneklerle gidelim.  Düşene gülünmez deriz ama ne zaman karda veya başka bir etkenle düşen birini görsek kahkahayı patlatıveririz. Gülmek için bazen sebep ararken bazen de hiç sebepsiz gülebilen insanlardan biriyim ben. Güne nasıl başladığım ve neleri nasıl gördüğümle yani bakış açımla alakalı olan bu durum sayesinde komik olmayan şeyleri bile komik gördüğüm olmuştur.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER