Sosyal yardımlaşma ile ilgili bir sivil toplum kuruluşuna üye olduğunuzu düşünün. Bu kuruluş için yapılacak olan bir yardım etkinliğini nasıl planlarsınız?

Sosyal yardımlaşma ile ilgili bir sivil toplum kuruluşuna üye olduğunuzu düşünün. Bu kuruluş için yapılacak olan bir yardım etkinliğini nasıl planlarsınız? Planınızı aşağıya yazınız.

Üye olmayla hemen plan yapılmaya izin verilse tabi ki yapalım ama ülkemizde maalesef işleyiş bu şekilde değil ki. Önce baya para vermelisin. Sonra için yine para vermelisin. Sonra yine… Bu böyle devam ediyor. Üyelerden bir plan bekleyen sosyal yardımlaşma ile alakalı bir sivil toplum kuruluşu ile karşılaşmadım şimdiye kadar. Siz en iyisi şöyle sorun bir sosyal yardımlaşma derneğinde yöneticisiniz. Bu kuruluşta ki yapılacak yardımları nasıl planlarsınız ?

 

Bakın net söylüyorum bizim zenginimiz daha çok ihtiyaç sahibi. Hiç bitmiyor istek ve arzuları. Yahu herif zevki için yaptığı harcamaları gerekli görüyor da bir ihtiyaç sahibi için istenilen bir yardımı gereksiz görüyor. İhtiyaç  sahibi olarak mı görüyor kendini yoksa ? Ya da kendinden başkasını düşünmeyen bencil mi ? Kendine bencil demez ama ihtiyaç sahibine ben çalıştım kazandım oda çalışıp kazansın der. Yazık ki ne yazık…

Her neyse konu dağılmadan planımı birinci derece ikinci derece üçüncü derece olarak ihtiyaç sahiplerinin aciliyetine göre sıraya koyarım. En acili hangisi ise ilk ona ulaştırırım yardımı. Ha bu arada yardımlar için zengin kişilere karşı isterken biraz acımasız olacağımdan çok ta tutarlar mı bilemem.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER