Tarihte kahramanlığıyla ün yapmış kişilerden en çok hangisi sizi etkilemiştir?

Tarihte kahramanlığıyla ün yapmış kişilerden en çok hangisi sizi etkilemiştir? Niçin?

 

Tarih boyunca her milletin belli dönemlerde kahramanları var olmuştur milletin içine düştüğü sıkıntılarda ve değişimin gerektiği zamanlarda ortaya çıkan bu kişiler fedakârlık sadakat ve özveri ile çalışarak milletine farklı bir bakış açısı ve hatta yaşam tarzı kazandırmıştır. Dediğim gibi her milletin farklı bir kahramanı vardır ama benim için, örnek aldığım ve takdir ettiğim tek bir kahraman var. Tarihte kahramanlığı ile ün yapmış ve beni en çok etkileyen kişi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

 

Bugün burada olmamızı ve eğitim almamızı kendimizi ifade edebilmemizi, ailemizin ve sevdiklerimizin sağlıklı ve rahat bir şekilde hayatlarını sürdürmesini, yaşam standartlarımızı ve refahımıza onun sebep  olduğunu düşünüyorum. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette ona sadık ve onun düşüncelerine de riayet eden yöneticilerin varlığı ile günümüze kadar ulaştığımızda kabul edilir bir gerçekliktir.

 

Eğer O ve silah arkadaşları ile birlikte milletimiz fedakârlıklar yapmasaydı ve milleti için bir mücadele vermiş olmasaydı biz ne bugün burada olurduk ne de sevdiklerimiz rahat ve huzur içinde yaşıyor olurdu. Hepimizin örnek alması gereken karakterde ve çalışkanlık da olan Mustafa Kemal Atatürk hiç vazgeçmeden, hiç yılmadan milleti ve vatanı için çalışmış benim gördüğüm en büyük kahramanlardan biridir. Tarih boyunca Atatürk gibi, milletlerin kaderini değiştiren birkaç tane büyük kahraman vardır ama benim kendime örnek aldığım ve her daim gurur duyduğum en büyük kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ dür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir