Teknoloji Bağımlısı Olmamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Tartışınız.

Logo

Günümüzde teknoloji, araştırma ve soruşturmayı sağlayan en önemli olayların başlangıcıdır. Teknoloji sayesinde istediğimiz her şey bir teknoloji aleti uzaklığındadır. Teknolojinin günümüze faydası oldukça büyüktür. Gelişmek için gerekli olan bu durum, bizi çağa ayak uydurma konusunda da oldukça desteklemiş bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişime olan bu katkısının yanı sıra olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birçok uygulama, oyun gibi yenilikler de bulunmaktadır. Bunlara alışkanlık yapan ve hepimizin ceplerinde bulunan telefonlardan ulaşabilmemiz söz konusudur. Zamanın belli çoğunluğunu bu teknolojik aletlerle geçirmemiz bizi teknoloji bağımlısı yapmaktadır. Özellikle de çocukların ilgisini çeken bu durumlarda yapılması gereken belli başlı uygulamalar bulunmaktadır.

Telefon ya da bilgisayarla geçirilen sürenin azaltılması, teknolojinin bağımlılığından kurtulmayı sağlar. Bunu sevdiğiniz bir yazarın kitabını okuyarak yapabilirsiniz. Hobilerinizi geliştirmek adına araştırmalarda bulunarak, sevdiğiniz işlerle zaman geçirebilirsiniz. Hobinizi iş haline dönüştürebilir ve bundan kazanç sağlayabilirsiniz. Teknoloji bağımlılığı sizi ailenizden ve sosyal çevrenizden soyutlamaktadır. Bu durumun önüne geçmezseniz eğer yalnız kalmanız da olasılıklar arasındadır.

Teknolojik aletlerden uzak durabilmek için öncelikle, farklı alışkanlıklara yönelmek gerekmektedir. Arkadaşlarınızı arayarak, orman havasında ya da deniz kenarında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Eğer yeterince sosyalseniz teknoloji bağımlılığı diye bir şey söz konusu olmaz. Sevdiklerinize daha geniş zaman ayırmak sizi onların nazarında değerli kılacaktır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER