Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için vatandaşlara ne gibi görevler düşmektedir?

Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için vatandaşlara ne gibi görevler düşmektedir? Tartışınız.

Ülkenin her alanda kalkınarak vatandaşların refah seviyesinin artması konusunda en büyük görev yine vatandaşlara düşmektedir. Vatandaşların herhangi bir konuda kendilerini geliştirerek etkili bir çalışma hayatı içerisinde olmaları hem kendilerine hem de ait oldukları toplum ve ülkenin yapısına da büyük oranda destek olacaktır. Bu konuda vatandaşlar arasında bir bilinç oluşması ve erdemli bireylerden meydana gelen toplum sonrasında da kalkınma durumu da mümkün olarak görülebilecektir. Toplum içerisinde yaşayan bireylerin sadece kendilerini düşünerek hareket etmeyerek halkın tamamını kapsayacak bir biçimde hareket etmeleri halinde de etkili bir gelişim süreci ortaya çıkmaktadır. Çoğulcu düşünerek birlik havasına bürünmek de vatandaşların da ne kadar etkili bir sonuca ulaşmaları da mümkün olabilmektedir.

 

Vatandaşlarımızın ilk olarak herhangi bir konuda eğitim alarak işinin ehli bir sıfatı taşımaları gerekmektedir. Aynı zamanda da ülke içerisindeki değerleri ve kültürel ögeleri de koruyarak kendi mirasına sahip çıkmaları da ülkenin kalkınması ve gelişmesi için ne kadar önemli olduğunu görebilmeleri gerekecektir.

Bir vatandaş olarak da tüketici sınıfından üretici konumuna da yükselerek dışa olan bağımlılığı en aza indirgemek adına bir bilinç içerisinde yer alması gerekmektedir. İthalatı en aza indirgeyerek üretici konumunda ihracat politikası izleyecek olan bireylerin aynı zamanda da tasarruf içerisinde olmaları da gerekmesi halinde kusursuz bir gelişim süreci de devreye girebilecektir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER