Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

Vatan Savunması Nasıl Yapılmalı?

 

Vatan, üzerinde yaşadığımız ve uğruna canımızı, kanımızı verdiğimiz,  sınırları belli olan kara parçasıdır.

Vatan namustur. Namusta uğruna ölünecek en önemli değerlerimizdendir. Bu nedenle vatanın savunulması için gerekirse malımızı, canımızı seve seve veririz. Vermeliyiz.

Vatan savunması, sadece savaşla olmaz. Vatan savunması, barış zamanı da hazırlık yaparak, ülkenin gelişimi için çalışarak, ülkeyi kalkındırarak da olur. Teknolojiyi, bilimi, eğitimi geliştirerek, ülkemizi severek, ülkemizin çıkarlarını her çıkarımızdan üstün tutarak da olur.

Vatan savunması, ülkemizi daha yaşanılır bir yer haline getirerek, insanların daha mutlu olduğu, refah ve huzurlu yaşadığı bir yer haline getirerek de olur.

 

Savunma sadece cephede olmaz. Ki zaten artık eskisi gibi cephe savaşları da kalmadı. Savaşlarda eskisi gibi silahlarla yapılmıyor. Ülkenin imajının olumlu yönde geliştirilmesi, daha yaşanılır bir ülke haline getirilmesi, temizliği, milli gelirinin artırılması, diğer ülke vatandaşlarının da yaşamak isteyebileceği en azından gelip gezeceği bir yer haline getirmek de bir savunma durumudur.

Vatan savunması sadece savaşla yapılmaz, günümüzde başta teknolojik gelişme olmak üzere tüm alanlarda ülkemizi geliştirerek vatan savunması gerçekleştirmiş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir