Veri Kurtarma Programı

Logo

M.Ö. 1300 lü yıllara uzanan hiyerogliften günümüze evrimleşerek ulaşan yazının bugün dijital çağın en önde giden iletişim aracı olduğunu görselerdi Mısırlılar eminiz ki kendileri ile gurur duyarlardı. Ancak şimdilerde sadece  okunaksız ve düzensiz yazıların benzetildiği çivi yazısı,  papirüsün icadıyla tarihe gömülmüş olsa da, kendinden sonra gelen icatlarla gelişen ve değişen kültürler, hep bilgi ve haberleşme üzerine epeyce kafa yormuş insan temeline dayandı. Ses ve görüntü de işin içine girince insanoğlunun derin yalnızlığı 21.yüzyılın muhteşem icadı internet  ile  kitleler arası belki de kıtalar arası sonsuzlukta yitip gitti.

 

Eskiçağın haberci kuşları, artık bir yerden bir yere uçmak yerine sadece gökyüzünde süzülür oldu. Postacılar kapımızı  daha az çalarken,  koskoca bir dünyayı küçültüp evimizin içine sokan bilgisayarlarda  elektronik postalar yazdık. Anları unutulmaz anılara dönüştürdüğümüz fotoğraflar, sanki sihirli bir değnek değmişçesine küçülüp mikro sd kartlarla cep telefonlarımıza girdi.

 

Aktarılan, paylaşılan, bu kadar çok anıyı, bilgiyi, veriyi,  hafızamız yerine depolarında dosya olarak sakladığımız son derece ileri teknolojik yazılımlarla üretilmiş bilgisayarlardaki en tehlikeli tuşun “delete” olduğunu, ne yazık ki hep bu önemli dosyaları sildikçe hatırladık. Neyse ki başımız sıkıştığında her şeyi sorabileceğimiz arama motorlarında veri kurtarma, silinen dosyaları geri getirme yazarak arattırdığımız yazılımları karşımızda görünce; oyuncağını bulan küçük çocuklar gibi sevindik. Sevindik sevinmesine de,  acaba yazılımlardan hangisi derdimize tam çare? Denemeden edemedik.

 

“Format attığım bilgisayarımdaki dosyalarımı nasıl kurtarırım?”

Arşivlediğimiz ya da üzerinde halen çalıştığımız ve yanlışlıkla sildiğimiz ya da bilgisayara format atarken dde yedekleme yapmadığımız  dosya klasörleri, resimler,bilgisayar programları, oyunları bile saklandıkları yerden bulup çıkaracak  …….. Data Recovery Wizard ile tanışmanızı istiyoruz. ……..Data Recovery Wizard  deneme sürümü,kolay kurulumu, kullanıcı dostu arayüzü ile benzer veri kurtarma araçları arasında en çok tercih edilen bir yazılım. Sadece bilgisayarınızdaki sürücülerde değil, usb gibi harici depolama araçlarındaki kaybedilen verileri de geri getirebiliyor. Format atmış bile olsanız kabusunuz ….Data Recovery Wizard’ la son buluyor.  Bu programı ister cep telefonunuza, isterseniz Windows ya da Mac tabanlı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 

“Data Recovery Wizard’ı nasıl kuracağım?”

Öncelikle …… Data Recovery programını https://www. data-recovery-software.htm adresine tıklayarak Free download kısmına tıklayarak bilgisayarınıza indirin.

Karşınıza çıkan kurulum sihirbazına tıklayın. Yönergeleri takip edin. Kurulum sonrası masaüstüne otomatik oluşturulan kısayola  tıklayarak artık programı kullanabilirsiniz.

 

Data Recovery Wizard’ı  nasıl Kullanacağım? “

Çok basit. … Data Recovery,  uzantısı ne olursa olsun bilgisayarınızda ya da harici depolama aygıtlarınızdaki bütün dosyaları derinlemesine tarar. Bu işlem için  kullanıcı ara yüzünde uzantısını bilmeseniz bile kategorilere ayrılmış resim, video, text dosyalarını ya da program dosyalarını arattırabilirsiniz. Hangi sürücüde arayacağınız da işaretlerseniz zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz. Bu işlemlerden sonra kaybettiğinizi sandığınız dosyalar listelenir ve siz istediğiniz dosyaları seçerek recovery işlemini başlatmış olursunuz. İşte bu kadar.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER